ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Першоієрархи Церков виступають проти ідеї ліквідації НЕК з питань суспільної моралі та підтримують її діяльність PDF Друк E-mail
15.06.2010 16:56

Збільшити фото

   Фото: офіційний сайт УПЦ 
  
Глави християнських Церков підтримують НЕК з питань моралі

 
КИЇВ – Глави християнських Церков України оприлюднили Відкрите звернення до української громадськості з приводу потреби захисту високих моральних засад та сімейних цінностей.

У документі, який 10 червня одностайно ухвалили усі учасники Наради Церков, християнські лідери України висловили “рішучу незгоду з діями учасників інформаційної війни, спрямованої на дискредитацію та перешкоджання діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі”, – передає зміст звернення Інститут релігійної свободи.

Глави Церков спільно заявили: “Пасивність держави у сфері активного захисту суспільної моралі рівнозначна її сприянню моральній деградації, адже тільки держава має засоби правового впливу. Ми не можемо мовчазною згодою допустити повної руйнації в Україні здорових моральних засад, сімейних цінностей, культури спілкування та взаємоповаги у людських відносинах”.

“Багато свідомих громадян, в тому числі і віруючих людей, які складають переважну більшість населення України, виступають проти намагання окремих представників менеджменту медіа-бізнесу порушувати їх право на безпечний інформаційний простір”, – заявили предстоятелі християнських Церков.

Вони вважають, що питання захисту суспільної моралі має вирішуватись на державному рівні, оскільки це є загальноприйнятою практикою розвинених демократичних країн.

“Пропаганда війни, національної та релігійної ворожнечі, культу жорстокості та насильства, засилля порнографії – це ті реальні загрози, які постають сьогодні перед нашим суспільством”, – наголошується у Відкритому зверненні.

За словами першоієрархів Церков, “батьки та матері занепокоєні долею власних дітей, їх психічним та емоційним здоров'ям, коли спостерігають засилля розпусти, жорстокості та насильства у медіа-просторі, включаючи телепрограми, рекламні ролики, біл-борди та мобільний контент”.

У своєму Відкритому зверненні глави християнських Церков закликали українську громадськість, а також Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів України, представників місцевої влади та власників медіа-бізнесу “замислитись над тим, які цінності та яку культуру спілкування ми передаємо нашим дітям та залишаємо у спадок для майбутніх поколінь”.

“Ми закликаємо усіх свідомих громадян та людей доброї воли докласти зусиль для захисту свого конституційного права жити в демократичному суспільстві, де норми моралі мають бути захищені законом та державою, а повага до честі і гідності, прав і свобод людини повинна стати нормою щоденного життя”, – заявили християнські лідери України.

Відкрите звернення ініціювали та підтримали керівники 9 Церков:
  • Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом);
  • Українська Православна Церква Київського Патріархату;
  • Українська греко-католицька Церква України;
  • Римсько-католицька Церква в Україні;
  • Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів;
  • Церква християн віри євангельської України;
  • Українська Християнська Євангельська Церква;
  • Братство незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;
  • Українська Лютеранська Церква.
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

теги: Нарада Церков
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС