ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Кабмін майже удвічі збільшив плату за оренду державного і комунального майна для релігійних та інших неприбуткових організацій PDF Друк E-mail
18.06.2010 16:06

   Фото: Фокус    
  
Уряд збільшив для Церков тарифи на оренду держмайна

 
КИЇВ – Уряд з 1 липня майже вдвічі збільшує ставку оренди державного і комунального майна для Церков, релігійних та інших неприбуткових організацій.
 
Про це йдеться в оприлюдненої на Урядовому порталі постанові №440 від 16 червня 2010 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Кабінет міністрів вніс зміни до пункту 1 постанови №316 від 25 березня 2009 року, ухваленої попереднім Урядом під керівництвом Юлії Тимошенко. До внесення поправок цей документ передбачав зниження орендної ставки на 45% у 2009 – 2010 роках для усіх підприємств і організацій, окрім розважальних закладів та фінансових установ.

Таким чином, з 1 липня 2010 року при оренді державного та комунального майна будуть застосовуватись ставки у розмірі 45% установленого обсягу для орендарів, які є суб'єктами малого підприємництва, і 80% – для інших орендарів, включаючи релігійні, благодійні та інші неприбуткові організації, а також оздоровчі та санітарно-курортні заклади для дітей.

Разом з цим, згідно статті 72 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» при визначенні орендних ставок за користування комунальним майном в містах обласного значення, містах Києві та Севастополі згадані орендні ставки за користування державним майном, які затверджені Кабінетом Міністрів України, є індикативними і застосовуються як стартові при проведенні конкурсу.

Ця ж стаття Закону про Держбюджет передбачає, що релігійні організації звільнені від конкурсів з оренди державного та комунального майна, яке використовується для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
теги: тарифи/податки
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС