ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

На міжнародній конференції у Києві експерти і науковці обговорять актуальні виклики релігійної свободи і демократії PDF Друк E-mail
03.08.2010 09:26

   Фото з архіву ІРС   
  
Відбудеться міжнародна конференція з релігійної свободи

 
КИЇВ – 5-6 серпня в Києві відбудеться ювілейна XV Міжнародна наукова конференція на тему «Свобода релігії і демократія: старі і нові виклики». Цей захід особливий тим, що щороку збирає відомих експертів, визнаних вчених, журналістів та представників державної влади для аналізу стану релігійної свободи та вироблення загальних рекомендацій для покращення ситуації, – повідомляє Інститут релігійної свободи.
 
Учасники конференції розглянуть питання щодо забезпечення умов для свободи совісті в сучасній Україні, католицьке, православне та протестантське бачення релігійної свободи, проблеми глобалізації суспільного життя, свободи віросповідань у країнах постсоціалістичного простору та інші.

У відкритті конференції візьмуть участь академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАНУ Олексій Онищенко, голова Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрій Богуцький та директор Міжнародного центру права і релігієзнавства професор Коул Дьюрем (США).
 
Міжнародний статус конференції підтверджується участю багатьох відомих іноземних науковців та експертів – з США, Росії, Німеччини, Франції, Норвегії, Словакії, Австрії, Білорусі та Казахстану. Серед них Коул Дьюрем, Елізабет Сівелл (США), Андрій Себенцов, Роман Лункін, Михайло Одінцов (Росія), Томас Немет (Німеччина) та інші.

Від України в роботі конференції візьме участь чимало видатних вчених, експертів та фахівців-практиків: Анатолій Колодний, Людмила Филипович, Петро Яроцький, Віктор Єленський, Олександр Саган, Геннадій Друзенко, Андрій Юраш, Віктор Бондаренко, Юрій Чорноморець, Сергій Здіорук та інші.

Окрім доповідей та обговорень під час пленарних засідань передбачена робота у тематичних секціях з наступних напрямків:
  • Співвідношення демократії і свободи релігії: теоретичний аспект;
  • Глобалізація суспільного життя і проблеми буття віросповідань;
  • Свобода віросповідань в країнах постсоціалістичного простору: декларація чи реальність?
  • Міжнародні правові норми  свободи релігії і проблеми їх реалізації;
  • Шляхи і засоби практичної реалізації принципів свободи релігії.
Під час міжнародної наукової конференції також будуть представлені нові видання з питань релігійної свободи, державно-церковних відносин, історії релігії тощо.

Організаторами конференції виступили Координаційна Рада країн СНД і Балтії з питань теоретичного і практичного релігієзнавства, Українська Асоціація релігієзнавців, Міжнародний центр права і релігієзнавства, Центр релігієзнавчих досліджень «Релігіополіс» та відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. 
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС