ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Кожне суспільство тільки виграє від забезпечення повноцінної свободи віросповідання – результати міжнародної конференції (ФОТО) PDF Друк E-mail
10.08.2010 20:37

Збільшити фото

   Фото: www.irs.in.ua   
  
У Києві відбулась Міжнародна наукова конференція

 
КИЇВ – 5-6 серпня у Великому конференц-залі НАН України відбулась XV Міжнародна наукова конференція, присвячена темі «Свобода релігії і демократія: старі і нові виклики», – повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відкрив конференцію академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України Олексій Онищенко. У своєму вітальному слові до учасників він відзначив важливість релігійної свободи для повноцінного розвитку особистості та задоволення її духовних потреб.

Академік зазначив, що в Україні свобода віросповідання утверджується в умовах поліконфесійності суспільства. Це підтверджується наявністю широкої мережі релігійних організацій у кількості більш ніж 35 тисяч, які у свою чергу представляють понад 50 різних конфесійних напрямків.

Збільшити фотоВітаючи конференцію з боку іноземних гостей, директор Міжнародного центру права і релігієзнавства професор Коул Дьюрем (США) зазначив, що “плюралізм неможна від’єднати від демократичного суспільства – воно залежить від плюралізму”.

Міжнародний статус конференції цілком підтвердився чисельним представництвом науковців та експертів з різних країн світу – США, Росії, Німеччини, Франції, Норвегії, Словакії, Австрії, Білорусі та Казахстану.

Конференція була цікавою не лише різноманіттям наукових поглядів і підходів, але також змогла об’єднати навколо своєї проблематики прихильників різних віросповідань.

Церкви та релігійні організації теж проявили зацікавленість у цьому заході. Зокрема у конференції взяли участь представники Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом), Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Церкви адвентистів сьомого дня, Церкви святих останніх днів (мормони), Російської Православної Церкви та деяких інших громад.
 

Науковці, експерти, журналісти та представники конфесій обговорили теоретичні проблеми співвідношення демократії та свободи релігії, розглянули актуальні проблеми реалізації міжнародних правових норм у сфері релігії та шляхи практичної реалізації принципів свободи релігії у пострадянських країнах.

Під час конференції неодноразово звучала думка про те, що кожне суспільство тільки виграє від забезпечення повноцінного і безперешкодного сповідання релігії та переконань. На думку науковців і експертів, повага до цього основоположного права людини може бути значною силою задля запобігання, умиротворення та припинення конфліктів у суспільстві.
 
 
За результатами Міжнародної наукової конференції Відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України вже видано тематичне число наукового щорічника, в якому опубліковані всі доповіді та виступи, надані учасниками конференції. Результати обговорення проблемних питань під час самої конференції організатори планують видати окремою збіркою. 
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС