ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Маркіян Трофим’як: “Релігійна спільнота України не стоїть осторонь такого ганебного і страшного явища як аборти” PDF Друк E-mail
23.09.2010 13:55

   Фото з архіву: www.irs.in.ua   
  
Єпископ Маркіян закликав науковців захищати людське життя

 
КИЇВ – Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій єпископ Маркіян Трофим’як виступив на урочистому відкритті IV Національного конгресу з біоетики, яке відбулось 20 вересня у Національній філармонії України, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

У своєму вітальному слові єпископ Маркіян наголосив на безумовній важливості Конгресу.

“У світі, де з кожним днем поширюється споживацька культура, логічним наслідком якої є тотальний егоїзм, вкрай важливо нагадувати людям про цінність людського життя і нашу велику відповідальність, як перед Богом, так і перед суспільством”, – відзначив архіпастир.

За словами єпископа, сучасне суспільство, яке декларує себе цивілізованим, творить образ людини, яка все може і, відповідно, розпоряджається і своїм життям, і життям інших на свій розсуд.

“Свобода людини, яку їй дав Господь, переростає у вседозволеність, а відтак перестає бути свободою, але стає неволею гріха. Багато заповідей Божих починаються зі слова «Не», але це не стільки заборона, скільки дороговказ, яким людина повинна керуватися, щоб праведно і щасливо жити. Серед них: «Не вбивай!»”, – заявив Головуючий у ВРЦіРО.

На переконання архіпастиря, штучне переривання вагітності (аборт), як один із найстрашніших проявів поневолення людини гріхом, свідчить про занепад у теперішньої цивілізації моралі як такої. Адже йдеться про вбивство, і то в одній із його найпотворніших форм – убивство безборонної дитини.

“Не виникає сумніву, що від моменту зачаття ми маємо справу із людиною, яка може, ще не цілком сформувалася, але вже є живою людською істотою під серцем своєї матері. Переривання вагітності – це також приниження цінності та гідності жінки, як матері та продовжувачки роду”, – наголосив єпископ Маркіян Трофим’як.

У своєму виступі єпископ заявив: “З деяких європейських трибун, з університетських кафедр в ім’я, нібито примноження добробуту, в ім’я здеформованого поняття свободи і демократії нам пропонують зручну брехню: дитину називати плодом, її катів – вільними у свободі вибору батьками, а її вбивць – лікарями”.

Єпископ Маркіян підкреслив, що “релігійна спільнота України не може стояти і не стоїть осторонь цього ганебного і страшного явища, яке називає «цивілізацією смерті» – пропагування і легалізація абортів та евтаназії, клонування, генна інженерія та інше”. За його словами, віруючи вносять свій вагомий внесок у формування етики, здатної спрямовувати біомедичні науки в напрямку загальної справи захисту прав і гідності кожної людини від моменту її зачаття аж до природної смерті.

На останок Головуючий у ВРЦіРО закликав учасників Конгресу з біоетики не відступайти перед труднощами, мати відвагу говорити правду, обороняти людську гідність та людське життя.

Слід зауважити, що в рамках IV Національного конгресу з біоетики за участі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 22 вересня відбувся Симпозіум на тему «Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності». Захід мав на меті пошук практичних шляхів та ефективних засобів запобігання абортам в Україні.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ
www.irs.in.ua
  
 
 
теги: ВРЦіРО
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС