ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Під час Конгресу з біоетики медики, науковці та ієрархи Церков шукали шляхи запобігання абортам в Україні (ФОТО) PDF Друк E-mail
29.09.2010 09:17

   Фото: www.irs.in.ua   
  
В Києві відбувся симпозіум на захист життя ненароджених

 
КИЇВ – У рамках IV Національного конгресу з біоетики за участі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 22 вересня відбувся Симпозіум на тему «Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності». Захід мав на меті пошук практичних шляхів та ефективних засобів запобігання абортам в Україні, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

Симпозіум розпочався з прес-конференції на тему «Аборти в Україні: як зберегти понад 200 тисяч життів щороку?». У спілкуванні з пресою взяли участь ієрархи Церков, фахівці у галузі медицини та уповноважений представник МОЗ України.


У своєму виступі єпископ Маркіян Трофим’як, Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, привітав таку важливу громадську ініціативу, спрямовану на захист тисяч життів ще ненароджених дітей.

Єпископ Маркіян підкреслив, що релігійна спільнота України не може стояти і не стоїть осторонь такого ганебного і страшного явища, як пропагування і легалізація абортів. За його словами, віруючи вносять свій вагомий внесок у формування етики, здатної спрямовувати біомедичні науки в напрямку загальної справи захисту прав і гідності кожної людини від моменту її зачаття аж до природної смерті.

У свою чергу Архиєпископ Львівський та Галицький УПЦ Августин (Маркевич) відзначив, що наше суспільство дійсно переживає кризу духовності та моралі. Останнім часом родина, подружжя та, в решті-решт, дитина зазнають руйнівного впливу з боку аморальних трендів, які віють з ліберальної Європи, в тому числі розпуста на телебаченні, сексуальна розбещеність молоді та одностатеві відносини.

Перед учасниками Симпозіуму також виступив Василь Князевич, Міністр охорони здоров'я України у 2007 – 2010 рр., який на посту Міністра реалізував ідею створення Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Василь Князевич звернув увагу на недоліки офіційної статистики абортів в Україні. Він также підкреслив, що у справі запобігання абортам важливим є те, яку  позицію по відношенню до цієї проблеми займає влада, та яку державну політику у цій сфері вона проводить.

Професор Тетяна Татарчук, завідувач відділення Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Академії медичних наук України, позитивно оцінила той факт, що в Україні практика абортів суттєво зменшилась у порівнянні з початком 90-х років. Не зважаючи на це, на її думку, дана проблема все одно є дуже гострою.

“Протягом останніх 5 років ми практично стоїмо на місці. Лікарі зробили багато, але далі ми дійшли до тієї стінки, яку медики не можуть подолати самі. Це вже суспільна проблема», – наголосила професор Татарчук.

Під час пленарної частини учасники Симпозіуму заслухали біля 20 доповідей та виступів, присвячених наступним питанням:
  • етичні та релігійні виміри початку життя людини;
  • проблематика контрацепції та репродуктивне здоров'я;
  • юридичні аспекти захисту права на життя;
  • консультування та супровід у питаннях збереження вагітності та у випадку аборту.
На завершення науковці, медики, представники влади та державних інституцій, релігійних та громадських організацій у підсумковій Резолюції засвідчили єдину позицію про цінність людського життя з моменту зачаття. Учасники Симпозіуму одностайні у тому, що аборт – не є нормою для жінки, враховуючи його морально-етичні, соціальні та медичні аспекти і наслідки.

Резолюція Симпозіуму закликає і владу, і громадськість розгорнути в Україні широку інформаційно-просвітницьку кампанію щодо заохочення народжуваності та запобігання штучного переривання вагітності. Документ пропонує низку практичних кроків у сфері законодавчого забезпечення права на життя та запобігання абортам в Україні.
 

Організатором Симпозіуму виступила Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Ця ініціатива здобула підтримку  Академії медичних наук України та Міністерства охорони здоров'я України.

Напередодні, 20 вересня, під час урочистого відкриття у Національній філармонії України до учасників Національного конгресу з біоетики з привітанням звернувся Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій єпископ Маркіян Трофим’як.
 
 
Довідка ІРС. За офіційними даними, нині в Україні роблять трохи менше 200 тисяч абортів на рік. Ця цифра є значно більшою, якщо врахувати неофіційні дані про операції зі штучного переривання вагітності. При цьому кількість абортів в Україні втричі перевищує європейські показники.

40% українських жінок репродуктивного віку хоча б раз в житті робили аборт, порахували фахівці. Кожне десяте переривання вагітності відбулося, коли дівчині ще не було 19 років. Однак, як свідчать дослідження, аборт у будь-якому вигляді не минає безслідно для жінки, завдаючи шкоди її здоров’ю, психологічному та духовному стану.
 
 
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС