ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Аборти в Україні: як зберегти понад 200 тисяч життів щороку? (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
06.10.2010 11:22
КИЇВ – Лікарі-практики та науковці, представники влади та політики, релігійні та громадські діячі зібрались разом з метою пошуку шляхів запобігання абортам в Україні.

Учасники Симпозіуму «Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності», який відбувся 22 вересня в рамках IV Національного конгресу з біоетики з міжнародною участю, провели прес-конференцію та відповіли на питання журналістів, повідомляє Інститут релігійної свободи.
 

 

 

Учасники прес-конференції:
  • Єпископ Маркіян Трофим’як – Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій;
  • Василь Князевич – екс-Міністр охорони здоров'я України (2007 – 2010 рр.), ініціатор створення Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, кандидат мед.наук;
  • Тетяна Татарчук – головний дитячий акушер-гінеколог МОЗ України, завідувач відділенням ендокринної гінекології ІПАГ АМН України, професор, доктор мед.наук;
  • Архієпископ Августин (Маркевич) – Архієпископ Львівський та Галицький Української Православної Церкви;
  • Валентина Коломейчук – начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України;
  • Андрій Нагірняк – співголова Оргкомітету Симпозіуму, заступник голови Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.
Мета Симпозіуму – засвідчити єдність позицій медиків та Церков, представників влади та громадськості про те, що аборт – не є нормою для жінки, враховуючи його морально-етичні, соціальні та медичні аспекти. З огляду на це, в рамках Симпозіуму його учасники підготували практичні пропозиції та рекомендації органам влади та громадськості у сфері запобігання абортам в Україні.

Проблематика:
За офіційними даними, нині в Україні роблять майже 200 тисяч абортів на рік. Ця цифра є значно більшою, якщо врахувати неофіційні дані про операції зі штучного переривання вагітності. При цьому кількість абортів в Україні втричі перевищує європейські показники. 40% українських жінок репродуктивного віку хоча б раз в житті робили аборт, порахували фахівці. Кожне десяте переривання вагітності відбулося, коли дівчині ще не було 19 років. Однак аборт у будь-якому вигляді не минає безслідно для жінки, завдаючи шкоди її здоров’ю, психологічному та духовному стану.

Організатори Симпозіуму: Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, Міністерство охорони здоров'я України.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС