ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Повернення церковного майна, конфіскованого радянською владою, залишається проблемою в Україні, – Держдепартамент США PDF Друк E-mail
19.11.2010 09:35

   Фото: Католицький медіа-центр
  
Костьол Св.Миколая у Києві теж досі не повернуто віруючим

 
ВАШИНГТОН – Про це зазначено у звіті Державного департаменту США стосовно стану релігійної свободи в Україні за останній річний період, який 17 листопада опублікувало Бюро демократії, прав людини та праці, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

В оприлюдненому документі Держдепартамент США відзначив, що реституція майна, конфіскованого радянською владою у релігійних організацій, в цілому залишається проблемою в Україні. Однак при цьому влада продовжувала сприяти поверненню релігійним організаціям деяких об’єктів комунальної власності.

У цьому контексті Державний комітет України у справах національностей і релігій наголосив на проблемі відсутності державного фінансування витрат, необхідних для переміщення установ і організацій, розташованих у колишніх культових будівлях, які підлягають поверненню релігійним організаціям. Комітет також зазначив, що заявки про реституцію культових будівель часто підпадають під юрисдикцію місцевих органів влади.

Держдепартамент США нагадав, що всі основні Церкви та інші релігійні об’єднання закликали керівництво України забезпечити прозорий правовий процес для розгляду заявок на повернення об’єктив колишнього культового призначення.

У Звіті зазначено, що згідно рішення Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, утвореної при Кабінеті Міністрів України у 2008 році, Держкомнацрелігій має розробити план повернення релігійним організаціям більше ніж 150 храмів, молитовних будинків та інших будівель культового призначення. Проте, як відомо, у 2010 році новий Уряд не скликав засідань зазначеної Комісії для вирішення питань реституції колишнього церковного майна.

Крім цього, представники Уряду України пояснили, що повільні темпи будівництва нових храмів та молитовних будинків не можуть зрівнятися з постійним зростанням числа релігійних громад в Україні, яке становить 2-3 % щороку.

Держдепартамент США зазначає, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій продовжує закликати Парламент накласти мораторій на приватизацію і продаж раніше конфіскованих релігійних будівель, які знаходяться у державній та комунальній власності. Однак Верховна Рада України до цього часу не ухвалила відповідних законодавчих змін.

У Звіті також наведені конкретні факти зволікань та відмов представників місцевої влади у питаннях повернення релігійним організаціям окремих будівель культового призначення. Разом з цим загальний висновок Держдепартаменту США свідчить про те, що в цілому в Україні свобода віросповідання забезпечувалась на практиці, хоча були також зафіксовані окремі факти порушень релігійної свободи і прав релігійних організацій.
 
При цьому українське суспільство залишається багатоконфесійним та глибоко релігійним.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС