ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Євстратій: “Необхідно, щоб запрацював механізм взаємодії між державою та конфесіями” (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
29.12.2010 16:15
Секретар Священного Синоду Української православної церкви Київського Патріархату Єпископ Євстратій (Зоря) виступив з промовою під час Круглого столу на тему «Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей», який 20 грудня Фонд Конрада Аденауера, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Інститут релігійної свободи провели в «Українському домі» у Києві.
 
Він нагадав присутнім про ініціативи глав конфесій до діалогу з керівництвом держави. “Необхідно, щоб запрацював механізм взаємодії між Всеукраїнською Радою Церков і державою”, – вважає Єпископ.

На думку представника УПЦ КП, Всеукраїнська Рада Церков є не тільки майданчиком для міжконфесійного порозуміння, але й найбільш ефективним і найкращим механізмом діалогу між конфесіями і державою, який дозволяє реалізовувати принцип рівного ставлення до усіх Церков, закріплений у Конституції та законах України.
 
Вашій увазі пропонуємо відео-версію виступу Єпископа Євстратія (Зоря).
 
 
 
Особисті уподобання представників держави не повинні визначати преференції лише одній із конфесій в Україні, наголосив єпископ.

На його переконання, в Україні у нинішніх умовах не може бути однієї конфесії, яка би займала положення державної – повідомляє УНІАН.
 
“В Україні немає домінуючої конфесії. Будь-яка спроба надання будь-якій із трьох основних конфесій в Україні державного статусу призведе до проблем як на міжрегіональному рівні, так і в суспільстві”, заявив єпископ. Він підкреслив, що у демократичній державі має бути рівність конфесій і перед державою, і перед законами.

“На жаль, ми бачимо, що є певні спроби встановлення іншої моделі державно-конфесійних відносин, а саме: такої, яка заснована на особистих уподобаннях і преференціях, коли ставлення до конфесій визначається не законом, а особистими переконаннями представника держави, і він ними керується, приймаючі ті або інші рішення. Це є велика проблема, яка веде до того, що виникає непорозуміння як між державою та іншими конфесіями, які не мають таких можливостей для співпраці, так і між самим конфесіями, які починають відчувати недостатність представлення своєї позиції перед державою”, – заявив єпископ Євстратій.

Він також висловив побажання, щоб держава зробила все можливе, аби така модель не набула свого розвитку. У цьому контексті єпископ Євстратій закликав до організації якнайскорішої зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Президентом України.

“Хотів би позначити привід до тривоги. Таких зустрічей за дев’ять місяців з початку функціонування нової політичної моделі державної влади ще не відбулося”, – констатував єпископ Євстратій. При цьому він висловив сподівання, що це пов’язано лише із браком часу глави держави та можливого нерозуміння ролі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Єпископ повідомив, що минулого тижня Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій знову надіслала Президенту Віктору Януковичу відповідного листа із проханням про проведення зустрічі.
 
“Сподіваємося, що наші ініціативи будуть почуті, така зустріч відбудеться та розпочнеться конструктивний і регулярний діалог між Всеукраїнською Радою Церков та органами державної влади, зокрема, й Главою держави”, – зазначив секретар Священного синоду УПЦ КП.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
теги: УПЦ КП
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС