ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

У Мінкультури відбулась зустріч представників влади з Всеукраїнською Радою Церков PDF Друк E-mail
18.02.2011 17:12

   Фото: Мінкультури  
  
Відбулась зустріч представників влади і конфесій України

 
КИЇВ – 17 лютого в Міністерстві культури України представники влади зустрілись з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Головною метою заходу було проведення консультацій з релігійною спільнотою щодо законодавчих ініціатив в сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зустріч проходила під головуванням Міністра культури України Михайла Кулиняка та за участі голови Державної реєстраційної служби України Леоніда Єфименко, представників Адміністрації Президента України, Держкомнацрелігій та експертів.

Учасники зустрічі обмінялись думками щодо доцільності ухвалення на даному етапі нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та змін порядку набуття релігійними організаціями статусу юридичної особи. Вони також обговорили законопроект про повернення майна культового призначення релігійним організаціям.

Представники конфесій наголосили на несвоєчасності цих законодавчих ініціатив, а також зауважили на необхідності їх доопрацювання за безпосередньої участі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Акцент був зроблений на унікальності релігійної ситуації в Україні та необхідності виваженого підходу до внесення змін до чинного законодавства.

На спільну думку членів Всеукраїнської Ради Церков, метою цих змін має бути реальне покращення механізмів державно-церковних відносин та збереження тих положень чинного законодавства, що забезпечують міжконфесійне порозуміння та злагоду.

Крім цього, керівники та повноважні представники Церков і релігійних організацій наголосили на важливості діалогу між державними органами виконавчої влади та конфесіями. Учасники зустрічі обговорили питання подальшої співпраці Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Міністерством культури, з огляду на передачу йому функцій ліквідованого Державного комітету з питань національностей та релігій.
 
За наслідками консультацій Міністр культури Михайло Кулиняк запропонував створити при Міністерстві робочу групу у складі представників конфесій, Мінкультури та інших зацікавлених органів влади. Зазначена пропозиція знайшла підтримку присутніх.
 
Крім цього, голова Державної реєстраційної служби України Леонід Єфименко запевнив, що чинний порядок реєстрації релігійних організацій та набуття ними статусу юридичної особи не буде змінено.

На завершення зустрічі члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили задоволення з приводу конструктивного діалогу, що відбувся, та готовність до подальшої співпраці.
 
Нагадаємо, що наприкінці січня 2011 року керівники Церков і релігійних організацій спрямували звернення до Міністерства культури та Міністерства юстиції з проханням провести належне громадське обговорення проекту нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та можливих змін у порядку реєстрації релігійних організацій.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС