ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Британський суд відмовив сім'ї християн у праві на усиновлення через несприйняття ними гомосексуалізму PDF Друк E-mail
11.03.2011 11:50

   Фото: www.irs.in.ua 
   Суд обмежив у праві на усиновлення подружжя християн

 
ЛОНДОН – Високий суд правосуддя, що входить до Верховного суду Великобританії, ухвалив принципово нове рішення, яке може мати серйозні наслідки для процесів усиновлення та взяття на виховання дітей віруючими сім’ями. Суд висунув думку, що християни з традиційними поглядами на сексуальну етику не підходять на роль прийомних батьків.

Така позиція британського суду знайшла відображення в рішенні, оголошеному 28 лютого 2011 року у справі № CO/4594/2010, копією якого володіє Інститут релігійної свободи.

Судді постановили, що християнські переконання щодо сексуальної етики можуть бути несприятливими для дітей. Вони повністю підтримали твердження Комісії з рівності та прав людини про те, що діти ризикують “інфікуватись” християнськими моральними переконаннями.

Дане рішення суду стосується дискусії між подружжям Юніс та Оуен Джонс та міською радою міста Дербі (графство Дербішир, Англія).

Джонси звернулись до міської ради у 2007 році з проханням передати їм на виховання дитину. Проте міська рада перешкодила їх клопотанню, оскільки не схвалила відмову Джонсів щодо сприяння в ознайомленні дитини з явищем гомосексуалізму. У листопаді 2010 року обидві сторони спільно звернулись до суду з проханням винести остаточне рішення: або ж дозволити Джонсам взяти дитину на виховання, або ж заборонити це на підставі закону про рівність у зв’язку з їх християнськими переконаннями.

28 лютого 2011 року у Лондоні відбулось слухання справи. У своєму рішенні суд рішуче став на захист гомосексуального світогляду. Джонсів позбавили можливості взяти дитину на виховання у зв’язку з їх релігійними переконаннями, незважаючи на їх гарну репутацію як прийомних батьків.

Аргументуючи рішення, суд висловив думку про те, що традиційні християнські етичні переконання є потенційно небезпечні для дітей, а батьки з християнськими переконаннями не підлягають розгляду на роль потенційних прийомних батьків.

Судді зазначили, що в рішенні немає релігійної дискримінації по відношенню до Джонсів, так як їм відмовили в можливості виховувати дитину через їх погляди на сексуальну етику, а не у зв’язку з їх християнськими переконаннями.

Однак  християнський правовий центр «Christian Concer» відзначив, що такі пояснення суддів не є правдоподібними та щирими, оскільки моральні погляди людини не можуть бути відділеними від їх релігійних переконань. За словами правозахисників, характер судового рішення означає, що віруючі британці, які дотримуються традиційного християнського погляду на родину, шлюб та статеві відносини і надалі зустрічатимуться з труднощами в процесах усиновлення та взяття на виховання дітей, які не є рідними чи офіційно усиновленими.

Коментуючи рішення Суду, подружжя Джонсів зазначило: “Ми хотіли запропонувати люблячий дім для дитини, що його потребує. Проте через дане рішення суду ми не знаємо як продовжити процес розгляду нашого клопотання про всиновлення”.

“Нам було відмовлено через наші моральні погляди, що ґрунтуються на вірі, а дитина, ймовірно, втратила можливість отримати безпечний дім та турботливу родину. Ми не вважаємо, що наші християнські моральні погляди несуть в собі ‘інфекцію’, всупереч тому, як вважає Комісія з рівності та прав людини. Бути християнином – це не злочин, і це не повинно перешкоджати нам виховувати дітей”, – заявило подружжя Джонсів.

Генеральний директор «Christian Concer» Андреа Мінічелло Вільямс зазначила: “Те, що трапилось з Джонсами – частина тенденції, яку ми спостерігаємо останнім часом. Закон все більшою мірою тлумачиться суддями з погляду на прихильність до захисту прав гомосексуального світогляду”.

За її словами, така ситуація має бути розглянута парламентом, оскільки судова влада потерпіла поразку у відстоюванні громадянських свобод і вдалась до лобіювання ідей прихильників нетрадиційної сексуальної орієнтації. “Великобританія зараз лідирує серед країн Європи з нетерпимості по відношенню до релігійних переконань”, – додала пані Вільямс.

Світлана Сидоренко спеціально для ІРС
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС