ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

ПАРЄ рекомендує державам Європи сприяти діалогу та співпраці різних конфесій (доповнено) PDF Друк E-mail
18.04.2011 18:55

   Фото: assembly.coe.int   
  
ПАРЄ закликає сприяти міжконфесійному діалогу в Європі
 
СТРАСБУРГ – Під час весняної сесії Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 12 квітня звернула увагу на потребу утвердження міжрелігійного миру, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Парламентська Асамблея відзначила зростаючий інтерес до питань, що стосуються міжкультурного діалогу в європейському та світовому контексті. Після обговорення тематичної доповіді більшістю голосів ПАРЄ ухвалила Рекомендацію № 1962 (2011) «Релігійний аспект міжкультурного діалогу».

Рекомендація ПАРЄ була прийнята 95 голосами проти 4, ще 3 – утримались.

Усі делегати від України, присутні під час розгляду цього питання, а саме – Іван Попеску, Сергій Соболєв, Оксана Білозір, Ольга Герасим’юк, Олексій Плотніков проголосували “За” ухвалення Рекомендації.

У документі зазначено, що релігійний аспект міжкультурного діалогу та співпраця між конфесіями мають велике значення задля сприяння розвитку цінностей, що складають серцевину європейського суспільства.

Асамблея рекомендує керівництву держав – членів Ради Європи на національному та місцевому рівнях сприяти міжрелігійному діалогу та налагодженню співпраці конфесій у рамках такого діалогу.

На думку ПАРЄ, не лише бажано, проте й необхідно, щоб представники різних Церков та релігійних організацій – зокрема християни, іудеї та мусульмани – визнавали право один одного на свободу релігії та переконань. Крім того, необхідно, щоб усі конфесії брали участь в активізації діалогу на основі загального розуміння про рівність гідності кожного та прихильності принципам демократії та прав людини.

Резолюція підкреслює, що саме такий підхід є ключовою умовою для розвитку культури спільного існування. Тому Асамблея закликає Церкви та релігійні організації продовжувати діалог та співпрацю з метою збереження цих цінностей у Європі та в усьому світі.

Також ПАРЄ рекомендує сформувати динамічну та продуктивну співпрацю між державними установами, релігійними громадами та нерелігійними групами.

Автор доповіді пані Анна Брассер (Люксембург, група ALDE) ініціювала слухання цього питання в Парламентській Асамблеї, оскільки вважає, що “культурне розмаїття, характерне європейському суспільству, стало джерелом напруження та розбрату”.

При цьому доповідач від Комітету з політичних питань пан Лачезар Тошев (Болгарія, група EPP/CD) зазначив: “Діалог – це завжди позитивне явище для суспільства, особливо діалог між різними культурними досвідами. Релігія є одним з аспектів культури, який цінується багатьма та який впливає на підхід людини до реалій світу”

Він також зауважив, що релігія відіграла важливу роль в історії Європи, зокрема у створенні системи загальних цінностей. “І нам необхідно усвідомити важливість кроків, зроблених численними релігійними лідерами для сприяння миру, терпимості і взаєморозуміння та для усунення ненависті між народами з різною культурою та релігією”, – підкреслив пан Тошев. 
 
Оксана Білозір під час свого виступу у ПАРЄ зазначила, що Україна є поліконфесійною країною з доволі складною історією релігії. “Так, у 1993 році в Україні існувало близько 900 гарячих точок активного міжцерковного протистояння. Знизити рівень релігійної напруженості вдалося завдяки створенню Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, до складу якої ввійшли представники 19 провідних православних, католицьких та протестантських церков, іудейських та мусульманських релігійних об’єднань, що охоплюють близько 95% української релігійної мережі», – зазначила парламентар.

Пані Білозір повідомила європейським парламентарям, що Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій активно сприяє пошуку міжконфесійного взаєморозуміння, розглядає питання вдосконалення діючого законодавства, що стосується свободи думки, релігії та діяльності релігійних організацій у діалозі з державними органами влади, а також виробляє механізми захисту та утвердження суспільної моралі.

Світлана Сидоренко
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
теги: ПАРЄ
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС