ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всеукраїнська Рада Церков закликає Президента Януковича до постійного діалогу з конфесіями PDF Друк E-mail
21.04.2011 12:28

   Фото: president.gov.ua   
  
Відбулась зустріч Президента з Всеукраїнською Радою Церков

 
КИЇВ – 21 квітня в приміщенні Адміністрації Президента України відбулась зустріч Віктора Януковича з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).

Під час зустрічі Головуючий у ВРЦіРО Василь Райчинець передав Президенту України звернення, в якому викладене спільне бачення конфесій основних проблемних питань державно-церковних відносин, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У зверненні наголошується на важливості подальшого розвитку традиції діалогу та співпраці Всеукраїнської Ради Церков з Главою Української держави.

Керівники конфесій запропонували створити постійний механізм взаємодії між Адміністрацією Президента та Всеукраїнською Радою Церков, зокрема у форматі постійно діючого консультативно-дорадчого органу. На їх думку, це дозволить краще опрацьовувати актуальні питання, перелік яких підготувала Рада, та планувати стратегічний розвиток державно-конфесійних відносин.

Крім цього, на думку конфесій, необхідно також активізувати діяльність Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, а також регіональних рад Церков і релігійних організацій при обласних державних адміністраціях.

Всеукраїнська Рада Церков підтвердила свою позицію у сфері вдосконалення законодавства про свободу совісті та релігійні організації. Керівники конфесій звернулись з проханням до Президента відкликати доручення, надане Міністерству культури, про підготовку проекту нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

На їх думку, більш актуальним на сьогодні є ухвалення Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, розробленої Центром Разумкова спільно з представниками конфесій та органів влади. Закладення концептуальних основ у сфері забезпечення свободи віросповідання дозволить зробити подальші кроки у напрямку оновлення базового законодавства для релігійних організацій.

До цього часу ВРЦіРО пропонує за погодженням з конфесіями розробити та внести “точкові” зміни до галузевого законодавства, яке регламентує діяльність релігійних організацій в окремих сферах суспільного життя.

Зокрема мова йде про комплекс змін до законодавства України про освіту, спрощення процедури надання зареєстрованим релігійним організаціями неприбуткового статусу, запровадження інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Окрім цього керівники конфесій також пропонують прирівняти тарифи на природний газ, електроенергію, гаряче та холодне водопостачання для релігійних організацій до найнижчого рівня диференційованих цін, які затверджені для населення, а також не застосовувати обмежень по обсягу споживання цих послуг.

Релігійні лідери України висловили сподівання, що зустріч Президента Януковича з Всеукраїнською Радою Церков “сприятиме подальшому розвиткові державно-конфесійних відносин на партнерських засадах та утвердженню духовно-моральних цінностей в Українському суспільстві”.
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС