ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Більшість людей у світі вірять у Бога – дослідження PDF Друк E-mail
28.04.2011 13:13

   Фото: Paul Burns, gettyimages.com    
  
Більшість жителів Землі вірять в Бога

 
Згідно з опитуванням, проведеним міжнародною дослідницькою компанією "Ipsos Social Research Institute" серед більш ніж 18 тисяч жителів 23 країн, 51% людей вірять у Бога.

18% від загального числа опитаних в Бога не вірять, а 17% ще не визначилися, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на британську газету Christian Today.

В Індонезії в Бога чи вищий розум вірять 93% жителів, в Туреччині – 91%, в Бразилії – 84%, в ПАР – 83%, а в Мексиці – 78%.

Менш релігійними, за результатами опитування, виявилися Франція (де 39% респондентів сказали, що не вірять в Бога або вищий розум), Швеція (де таких виявилося 37%), Бельгія (36%), Великобританія (34%), Японія (33 %) і Німеччина (31%).

24% жителів Індії, 14% жителів Китаю і 10% жителів Росії зізналися, що вірять в існування "багатьох богів або вищих сил".

51% респондентів сказали, що вірять у загробне життя, 23% вважають, що "перестануть існувати" після смерті, а 26% не знають, що з ними буде після смерті.

13% жителів Угорщини вірять у реінкарнацію (переселення душ). У реінкарнацію також вірять багато жителів Бразилії, Мексики, Японії, Аргентини та Австралії.

41% від загального числа опитаних дотримуються теорії еволюції, 28% вважають, що світ створив Бог, а 31% вагаються з відповіддю.

У створення світу вірять 75% жителів Саудівської Аравії, 60% жителів Туреччини, 57% індонезійців і 56% жителів ПАР, у той час як в еволюцію – понад 60% жителів Швеції, Німеччини, Китаю, Бельгії та Японії.   
 
Серед країн, які брали участь в інтернет-опитуванні, були Австралія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Канада, Китай, Франція, Німеччина, Великобританія, Угорщина, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Мексика, Польща, Росія, Саудівська Аравія, Південна Африка, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Туреччина і США.
 
Більш детальні результати дослідження доступні англійською мовою.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС