ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Кабмін змінив порядок в'їзду іноземців в Україну: вартість віз змінено (оновлено) PDF Друк E-mail
10.06.2011 13:56

   Фото: www.irs.in.ua   
  
Уряд України скасував релігійну візу, але запровадив інші вимоги

 
КИЇВ – Уряд затвердив нові Правила оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Постанова Кабінету Міністрів України № 567 від 1 червня 2011 року скасовує розмежування віз за типами, в тому числі релігійну візу (Р), замість чого запроваджує короткострокові та довгострокові візи.

Короткострокова віза (позначається літерою C) оформляється іноземцям та особам без громадянства, якщо строк їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду. При цьому вона може бути разова, дво- і багаторазова та оформляється на 6 місяців або на інший період, але не більш як на 5 років.

Довгострокова віза (Д) видається іноземцям та особам без громадянства для в'їзду в Україну з метою оформлення документів, що дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів. Ця віза оформляється дип.представництвом або консульством України як разова на 45 днів. Однак в окремих випадках, зокрема для іноземних журналістів, може бути видана на території України органами МЗС як разова, дво- та багаторазова на строк до 3-х років.

Важливо відзначити, що для в'їзду в Україну в релігійних справах з короткотерміновим чи довгостроковим візитом необхідно надати запрошення релігійної організації, зареєстрованої у встановленому порядку, що засвідчене Мінкультури.

Уряд також встановив нові тарифи консульського збору за оформлення віз, які враховують також збір за автоматизовану обробку візової анкети. Для разової візи консульській збір складає $ 85, дворазової візи – $ 130, багаторазової візи – $ 200.

Хоча і раніше вартість оформлення релігійної візи не відрізнялась від вартості загальних віз, проте передбачали мінімальну та максимальну межу тарифної ставки.

На теперішній час, до набуття чинності змін, консульський збір для релігійної візи (Р) складає:
  • для одноразової візи – від 15 до 50 доларів США;
  • дворазової візи – від 20 до 80;
  • багаторазової візи – від 100 до 200.
При цьому вартість оформлення візи збільшувалась за рахунок збору за автоматизовану обробку візової анкети, який складав від 1 до 45 доларів США. 
 
Зазначене рішення Уряду передбачає втрату сили постановою Кабміну № 811 від 05.08.2009 року, згідної якої іноземні релігійні діячі могли реєструвати своє перебування в Україні на весь період дії візи без 90-денного обмеження. При чому сама релігійна віза видавалась на термін від 1 до 3 років.

Згідно нових правил іноземці, які прибувають для роботи в релігійних організаціях на території України, зареєстрованих у встановленому порядку, для оформлення право постійного перебування в Україні повинні:
  • мати запрошення релігійної організації, що зареєстрована в Україні у встановленому порядку;
  • засвідчити це запрошення у Мінкультури;
  • отримати візу типу Д із спеціальним написом на візовій етикетці «Робота в релігійній організації» (якщо інше не передбачено законодавством та міжнародними договорами України).
Зазначені вимоги містяться у зміненій постанові Кабміну № 1074 від 29.12.1995 року.
 
Нагадаємо, що в цій постанові зберігся перелік держав, з якими Україна встановила безвізовий режим. Тобто громадяни цих країн можуть в'їжджати в Україну без віз, якщо термін перебування їх в Україні не перевищує 90 днів з дати в'їзду. Однак і в цьому випадку стаття 24 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» вимагає погодження в органах у справах релігії візитів, пов'язаних із релігійною діяльністю.
 
Новації Уряду, передбачені у Постанові № 567 від 01.06.2011 року, наберуть чинності через три місяці з дня опублікування, а саме – з 10 вересня 2011 року.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 
теги: тарифи/податки
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС