Институт религиозной свободы, г.Киев

Спільне звернення Всеукраїнської Ради Церков та Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі PDF Печать E-mail
16.12.2008 01:15
Спільне звернення
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та
Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі  
до державних та громадських організацій, ЗМІ та всіх громадян України
 

Аналіз стану українського суспільства з огляду на відповідність рівня суспільної моралі відомим людській цивілізації зразкам показує нам сумну картину. Причиною цього вважаємо десятиліття примусового атеїзму, останні роки агресивного секуляризму та спотвореного виховання, яке базується на цих засадах.

За даними моніторингу Інституту соціології НАН України українці зараз вірять астрологам більше, ніж рідним і близьким. Тут є над чим замислитись, адже пересічний громадянин зараз позбавлений справжніх моральних авторитетів. Відтак, маємо визнати глибоку кризу особистості у багатьох наших співвітчизників та в суспільстві в цілому.

Така складна ситуація змушує нас усіх разом: Церкви і релігійні організації, державні установи та інші інститути громадянського суспільства, які відчувають відповідальність за моральний стан народу  — шукати неординарних рішень для її покращення. Звичайно, за таких критичних умов у першу чергу всі разом ми маємо визначитися зі стратегію розвитку суспільства, з’ясувати, які саме ціннісні орієнтири стануть провідними в нашому житті.

Переконані: мораль і принципи розвитку мають спиратися на щось вічне і незмінне. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наполягає на віднайденні таких принципів і точок відліку розвитку країни, які забезпечували би не просто реалізацію короткотермінових програм та самореалізацію людини, але сталий і поступовий розвиток держави та суспільства.

Вважаємо за необхідне, ще раз чітко заявити, про наше категоричне неприйняття нав’язуваних нам і нашим дітям псевдоцінностей на зразок «вільного кохання», легалізації розпусти, сексуальних збочень, наркотиків, культивування наживи, нетерпимості, невігластва, антисемітизму, ксенофобії, неповаги до національних та релігійних святинь. В цих умовах Церкви та релігійні організації, як невід’ємна частина громадянського суспільства, є партнерами у діалозі щодо припустимого і неприпустимого.

Всесвітня історія свідчить, що в державі, світська і духовна влада якої однаково дбають про високий рівень моральності, йде неухильне зростання життєвого добробуту, військової міці та міжнародного авторитету. Але як тільки беруть гору розбещеність, неповага та ігнорування етичних норм – у суспільстві настає неминучий крах. В результаті такого падіння більшість цивілізацій були назавжди зруйновані не лише фізично, а й із пам’яті нащадків.

Тому необхідно невідкладно вживати заходи для дотримання законодавства України про захист суспільної моралі і наполегливо працювати на користь держави й Українського Народу як високоморальної нації.
 

Від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі                                         Від Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 
   
В.КОСТИЦЬКИЙ - Голова Національної комісії  В.НЕСТЕРУК - Черговий Головуючий, Президент Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн - баптистів 
 
Підписано 16 грудня 2008 року у м. Києві
 
 
Інститут релігійної свободи
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС