ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Європейська Народна Партія поглиблює співпрацю з українськими Церквами (ФОТО) PDF Друк E-mail
20.09.2011 22:51
 
КИЇВ – Значну частину свого візиту до України президент Європейської Народної Партії (християнські демократи) д-р Вільфред Мартенс присвятив участі у міжконфесійному Круглому столі, присвяченому подальшому розвитку діалогу ЄНП з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Захід проходив 15 вересня у конференц-залі готелю «ІнтерКонтиненталь» за ініціативи українського представництва Фонду Конрада Аденауера на чолі з Ніко Ланге та у партнерстві з Інститутом релігійної свободи (ІРС). Модератором дискусії виступив голова правління ІРС Олександр Заєць.
 

У своїй програмній промові д-р Мартенс заявив: “Побудова Європи на християнських цінностях зробила її сильною”. Він також додав, що “Євангеліє не може бути політичною платформою, проте християнські цінності є визначальною основою для політичних ініціатив”.

За його словами, Церкви і релігійні організації можуть відігравати важливу роль для розвитку суспільства та демократії на основі тієї високої довіри, яку вони здобули від громадян.

Патріарх Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, у своєму виступі порушив проблематику відносин України з Європейським Союзом – з одного боку та Росією – з іншого. Він закликав європейських політиків до більш конкретних дій у сфері розвитку демократичних інститутів в Україні.
 
Коментуючи стан переговорів щодо угоди про асоціацію України та Європейського Союзу, Вільфред Мартенс зауважив, що ЄНП підтримує європейську перспективу України, але має низку застережень. “Ми не можемо прийняти політичних переслідувань опозиції та криміналізації політичних рішень колишніх урядовців”, – сказав президент ЄНП.

Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко наголосив на тому, що “в суспільстві потрібно формувати етику переконань, з якої буде слідувати етика відповідальності”.

Слід зауважити, що теза про взаємозв’язок переконань і відповідальності стала однією із ключових під час розмови. Днем раніше, під час офіційного прийому в готелі «ІнтерКонтиненталь», д-р Мартенс заявив про відповідальність і політичних, і церковних лідерів за утвердження цінностей, спільних для усього європейського співтовариства.
 
 
 
Священик Української Греко-Католицької Церкви о. Роман Небожук заявив: “Для українського суспільства Церква – це щось більше, ніж релігійний інститут. За опитуваннями, це найбільш впливовий соціальний інститут”. За його словами, Україна історично сформувалася як багатонаціональна і багатоконфесійна держава і виявом цього є релігійний плюралізм.

Протоієрей Миколай Данилевич, секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), висловив думку про недопустимість того, щоб якась із українських Церков перетворилась на партійну. За його словами, це зашкодить духовному покликанню Церкви та не буде на користь суспільству.

Загалом у Круглому столі взяли участь представники 15 конфесій – членів ВРЦіРО.
 
Після виступів релігійних діячів України слово для виступу отримали українські політики та експерти.
 
 
 
Народний депутат Володимир Стретович (партія ХДС) зауважив: “Міжконфесійна злагода і спокій, що зберігається в Україні за всі роки незалежності, є запорукою стабільності і подальшого розвитку, в чому є велика заслуга і українських релігійних організацій”.

Також парламентар наголосив на тому, що держава повинна брати собі у друзі Церкву як важливий громадський інститут і намагатись вибудовувати стосунки на рівні партнерства, а не конфронтації. “При високій довірі громадян до церков, якої не мають органи законодавчої і виконавчої влади, держава зобов'язана співпрацювати з церквами і релігійними організаціями на засадах партнерства, взаємовигоди і взаємопідтримки”, – підкреслив пан Стретович.

Зі свого боку парламентар Павло Унгурян (БЮТ-Батьківщина) розповів про співпрацю Верховної Ради України та українських Церков у справі утвердження високих моральних цінностей у суспільстві та розвитку соціального служіння віруючих.
 
 
Серед українських політиків у заході також взяли участь народні депутати – Ольга Боднар, Володимир Марущенко, Андрій Шкіль, Василь Деревляний, Ігор Гринів, а також експерти – Віктор Єленський, Людмила Филипович, Анатолій Рачок, Олександр Саган, Сергій Здіорук, Юрій Решетніков та Максим Васін.

Після підведення підсумків дискусії захід продовжився спілкуванням у неформальній обстановці.
 
 
Нагадаємо, що 20 грудня 2010 року Фонд Конрада Аденауера, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Інститут релігійної свободи провели в приміщенні «Українського дому» круглий стіл на тему «Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей».
 
Фоторепортаж – Максим Васін
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС