ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Леонід ПАДУН: "Що ми відстоюємо?" PDF Друк E-mail
02.12.2011 18:56
 
Леонід ПАДУН – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви


Дізнавшись про трагічну загибель 70-річного шахтаря-інваліда, який брав участь в акції протесту чорнобильців у Донецьку, я був глибоко вражений, і хочу висловити глибоке співчуття родині загиблого.

На жаль, те, що трапилося, в черговий раз показує на кризу, насамперед, моральності у нашому регіоні, і даний інцидент не є рідкістю і випадковістю.

Говорячи про саму акцію протесту, хочу сказати, що мені зрозумілі настрої людей. Кричуща несправедливість змушує їх виходити на вулиці і шукати правди методами протестів і голодувань. Але гірко усвідомлювати, що це доводиться робити працівникам, пенсіонерам та інвалідам.

Особливо сумно від того, що людей, в основному, сьогодні цікавить тільки матеріальна сторона життя, і багато хто готовий піддавати себе небезпеці, відстоюючи свої права. Якщо ж справа стосується захисту духовних і моральних принципів, то в більшості випадків мало кому до цього є діло.

Наприклад, коли кілька років тому в Донецьку під час святкування Великодня в центрі міста проходило свято пива – ніхто не обурювався. Коли на центральній площі проходять концерти з використанням елементів стриптизу – всі мовчать. Коли біг-борди пропонують людям рекламні послуги із зображеннями оголених жінок – виглядає так, що для більшості це нормально. І таких випадків чимало!

Але як бути моральним суспільством, якщо не відстоювати моральні принципи? При мовчазній згоді затверджується беззаконня і аморальність. Тож чи варто потім дивуватися існуючому беззаконню і несправедливості, порушенню людських прав і спотворенню судових процесів?

Нічого випадково не відбувається – є певні наслідки життєвого вибору людей. Неможливо просто відмовчатися, зайнявши позицію "моя хата з краю", та розраховувати на те, що все вирішиться само собою.

Письменник Бруно Ясенський справедливо зауважив: "Не бійся ворогів – у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існує на землі зрада і вбивство". При цьому Антон Чехов порівнював байдужість з паралічем душі і передчасною смертю.

Слава Богу, надія не втрачена. Бог сказав: "І впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!" (Біблія, 2 Хрон.7: 14).

Справжні, добрі зміни можуть прийти тільки тоді, коли люди втомляться від своїх злих, гріховних шляхів, від аморальності і беззаконня, встануть, насамперед, на захист моралі і звернуться до Того, Хто може змінити все на краще!
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС