ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Коментарі
Єпископ Маркіян Трофим’як: Всеукраїнська Рада Церков – унікальний майданчик, де різні конфесії знаходять порозуміння та консенсус (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
24.12.2010 18:19
Про це Єпископ заявив 20 грудня 2010 року під час Круглого столу на тему «Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей».
 
Маркіян Трофим’як підкреслив унікальність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка у якості міжконфесійного консультативно-дорадчого органу є майданчиком для порозуміння представників 18 конфесійних напрямків. Він відзначив ефективність роботи Ради, здатність до знайдення консенсусу та плідне співробітництво конфесій у цьому форматі.
 
Вашій увазі пропонуємо повну відео-версію виступу Єпископа Маркіяна Трофим’яка, відповідального за зовнішні зв’язки Римсько-католицької церкви в Україні.
Детальніше...
 
Президент В.Янукович ліквідував Держкомнацрелігій. Що далі: зміна Закону про свободу совісті? PDF Друк E-mail
10.12.2010 12:48
Перший погляд на рішення Президента В.Януковича ліквідувати Держкомнацрелігій та змінити відповідальних за політику у сфері релігії

Спеціально для РІСУ
 
Максим ВАСІН – виконавчий директор Інституту релігійної свободи, магістр права

9 грудня Президент України В.Янукович створив величезний інформаційний привід, оскільки ліквідував чимало відомих усім міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Указом №1085/2010 Глава держави в тому числі ліквідував Державний комітет у справах національностей та релігій, більшість функцій якого передав реорганізованому Міністерству культури України. Однак реєструвати релігійні організації буде новоутворена Державна реєстраційна служба України.
Детальніше...
 
Олександр Заєць: "Залишається актуальним питання проведення в Україні єдиної недискримінаційної політики в сфері релігії" PDF Друк E-mail
28.07.2010 18:47
Олександр ЗАЄЦЬ – голова правління «Інституту релігійної свободи», м.Київ
 
Спеціально для Релігійно-інформаційної служби України

Коментар до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»: релігійний аспект

1 липня 2010 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», який 15 липня підписав Президент України В.Янукович.
Детальніше...
 
Прот. Владислав Софійчук: “Широке розповсюдження в сьогоднішньому світі абортів є ознакою його духовно-моральної деградації й відпадіння від Бога” PDF Друк E-mail
22.02.2010 08:20
Протоієрей Владислав Софійчук – представник Української Православної Церкви в Громадській раді при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій
 
 
Людське життя починається з моменту зачаття (Псалом 138.13,15-16) і є безцінним даром Божим. Тому будь-яке посягання на життя людини з моменту зачаття є неприпустимим і злочинним.
Детальніше...
 
Віктор Єленський. "Тоталітарні секти й українські вибори" PDF Друк E-mail
25.01.2010 09:18
Віктор Єленський – доктор філософських наук, президент Української Асоціації Релігійної свободи
 
Опубліковано 21 січня 2010 р., "Релігія в Україні" 
 
Наприкінці минулого року народні депутати В.Лук’янов та І.Рибаков внесли до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін та доповнень до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”». Суть змін – доповнення закону статтею, згідно з якою “…В Україні заборонено створення та діяльність тоталітарних релігійних сект”.
 
Всі ми чули, що “тоталітарні секти” – це жахливо і що їх треба поборювати. Тільки не всі ми розуміємо під “тоталітарними сектами” одне й те саме. В залежності від власних уподобань й рівня адекватності відповідними ярликами у нас позначають, буває, то “сергіанську секту”, то “філаретівський розкол”, не кажучи вже про п’ятидесятників чи харизматів.
Детальніше...
 
Прот. Георгій Коваленко: “Церква закликає українську владу і міжнародне співтовариство всебічно підтримувати та захищати традиційні моральні та сімейні цінності” PDF Друк E-mail
21.01.2010 17:34
Протоієрей Георгій Коваленко – голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви


Спроби надати одностатевим сексуальним стосункам такий самий статус як шлюбу між чоловіком і жінкою є викривленням суспільної моралі і ще однією спробою легалізувати гріх. Біблія називає одностатеві сексуальні стосунки огидними і неприродними. Церква завжди вважала і вважає це гріхом.
Детальніше...
 
Валерій Антонюк: “Погодження з гомосексуалізмом як явищем, безумовно, призведе до втрати Божого благословення країни” PDF Друк E-mail
20.01.2010 06:45
Валерій Антонюк – Виконавчий секретар Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів

 
Спостерігаючи за розвитком останніх ініціатив у Парламентській Асамблеї Ради Європи щодо легалізації прав гомосексуалістів, ми із занепокоєнням та тривогою ставимося до подібних пропозицій. Намагання легалізувати гомосексуальні стосунки, реєструвати “шлюби” і таким чином формувати “альтернативні сім’ї”, є небезпечним явищем для будь-якого суспільства. 
Детальніше...
 
Черговий Головуючий у ВРЦіРО єпископ Маркіян Трофим’як: “Діяльність Ради є потрібною, з її думкою рахуються, її позицію очікують почути” PDF Друк E-mail
28.10.2009 07:51
По завершенні виїзного засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій в Єрусалимі черга виконувати функції Головуючого у Раді перейшла до керуючого справами, відповідального за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископа Маркіяна Трофим’яка.
 
У перші дні роботи нового Головуючого у Раді Інститут релігійної свободи задав єпископу Маркіяну кілька питань про результати засідання та про перспективи діяльності Ради у найближчому майбутньому.
Детальніше...
 
Єпископ Євстратій: "Найбільше нас турбує духовний стан суспільства, його моральний рівень" PDF Друк E-mail
27.10.2009 12:36
Голова інформаційно-видавничого управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, єпископ Євстратій (Зоря) прокоментував Інституту релігійної свободи результати виїзного засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке 19-20 жовтня проходило в Державі Ізраїль.
 
Єрусалим – святе місто для трьох монотеїстичних релігій: християнства, юдаїзму та ісламу. Тому символічно, що, яка об’єднує послідовників цих релігій в Україні, своє перше в історії виїзне засідання провела саме у Єрусалимі. І не просто в Єрусалимі, а поруч з горою Сіон, яка неодноразово згадується у Священному Писанні, як святе місце.
Детальніше...
 
Покладено чергову цеглину у побудову такого омріяного порозуміння між ЗМІ і релігією PDF Друк E-mail
27.04.2009 13:56

Людмила ФИЛИПОВИЧ – доктор філос. наук, професор, завідувач Відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАН України, Виконавчий директор Центру релігійної інформації та свободи Української асоціації релігієзнавців

 
Довголітні опозиціонери – світські мас-медіа і віруючі люди, які уособлюють різні системи цінностей, зібралися 23 квітня 2009 року на Круглому столі в Інституті журналістики при Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка, щоб поміркувати над складними питаннями взаємин двох, досі самостійних, сфер.
Детальніше...
 
Максим Васін. Виступ глави Уряду у ПАРЄ: питання антисемітизму та ксенофобії в Україні PDF Друк E-mail
18.08.2008 21:59

Максим Васін – виконавчий директор Інституту релігійної свободи, магістр права 

Коментар до виступу Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко на засіданні ПАРЄ від 16 квітня 2008 року

Нещодавній візит Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко до Страсбургу та виступ на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи не залишився поза увагою ні вітчизняних, ні закордонних журналістів. Проте окрім питань економічного характеру та заяв щодо можливих форм державного устрою України під час виступу глави Уряду було порушено не менш важливе питання – щодо наявності антисемітизму та ксенофобії в Україні.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 3

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС