ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Статті
Алла Бойко. "Дещо про освіту та релігійне виховання" PDF Друк E-mail
12.02.2010 06:13
Алла БОЙКО — доктор філологічних наук, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
 
Опубліковано: «Дзеркало тижня», № 4 (784) 5 – 12 лютого 2010 р.
 
"Деградація середньої та вищої освіти", "техногенні катастрофи", "поширення інфекційних хвороб", "еміграція вільнодумців і релігійних дисидентів". Ні, це не сценарій чергового фільму жахів. Такі біди, як пророкують кілька академіків і докторів наук, упадуть на голови українців, якщо в середніх школах запровадять факультативний курс «Етика віри». Це — короткий зміст їхнього відкритого листа, який вони розіслали електронною поштою.
Детальніше...
 
Олександр Заєць. "Президентські вибори 2010: державно-церковний аспект" PDF Друк E-mail
01.02.2010 11:04
Олександр ЗАЄЦЬ – голова правління «Інституту релігійної свободи», м.Київ

За результатами першого туру президентських виборів Віктор Янукович та Юлія Тимошенко вийшли у другий тур президентських перегонів. Через короткий час український народ має обрати з цих двох кандидатів того, хто обійме посаду Президента України – гаранта конституційних прав і свобод людини і громадянина. 
 
Метою цієї статті є показати програмні аспекти кандидатів на пост Президента України Ю.Тимошенко та В.Януковича та надати загальну інформацію щодо їх практичних дій, а також представників очолюваних ними політичних сил, у сфері державно-конфесійних відносин за останні роки. Наведені факти допоможуть тим, для кого право на свободу совісті та віросповідання є важливим, самостійно проаналізувати та оцінити діяльність зазначених політиків в цій сфері. 
Детальніше...
 
Характеристика розвитку міжконфесійних відносин в Україні у 2009 році PDF Друк E-mail
30.12.2009 13:06
Максим ВАСІН – Виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи», магістр права

Cпеціально для Релігійно-інформаційної служби України
 
Щоб дослідити динаміку міжконфесійних відносини в Україні все частіше зацікавлені в цьому спостерігачі намагаються зробити це за допомогою певної класифікації. Адже ця сфера є надто делікатною і чутливою, що не дозволяє робити однозначні висновки, а лише прослідкувати тенденції. В цьому матеріалі ми розглянемо розвиток міжконфесійного діалогу у форматі консультативно-дорадчих органів всеукраїнського рівня, співпрацю Церков і релігійних організацій у межах громадських рад та комісій при центральних органах виконавчої влади, окремі знакові події на центральному та регіональному рівні.
Детальніше...
 
Аналіз стану державно-конфесійних відносин в Україні на центральному і регіональному рівнях PDF Друк E-mail
01.11.2009 17:07
Максим ВАСІН – Виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи», магістр права

Спеціально для Релігійно-інформаційної служби України
 
Законодавчі аспекти державно-конфесійних відносин. Загальна характеристика державно-конфесійних відносини на центральному рівні. Нормотворча діяльність центральних органів виконавчої влади у державно-конфесійному аспекті. Діяльність місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування в сфері свободи совісті та віросповідання.
Детальніше...
 
Максим ВАСІН. Огляд законодавчої роботи Верховної Ради України VI скликання під час четвертої сесії: державно-конфесійний аспект PDF Друк E-mail
03.08.2009 11:24
Максим ВАСІН – Виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи», магістр права

Опубліковано 23 липня 2009 року, УНІАН-Релігії
 
Бурхливі політичні події в українському парламенті часто вимагають особливої уваги для того, щоб проаналізувати його роботу в окремих сферах суспільного життя. Офіційне завершення четвертої сесії Верховної Ради України VI скликання є чудовим приводом подивитись, а що все ж таки відбувається у стінах найвищого законодавчого органу країни в контексті державно-конфесійних відносин і які є орієнтири на майбутнє.
Детальніше...
 
Права людини в Україні – 2008: Свобода думки, совісті та релігії PDF Друк E-mail
26.06.2009 06:33
Витяг з книги "Права людини в Україні – 2008. Доповідь правозахисних організацій"
Укладачі: Українська Гельсінкська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група
Детальніше...
 
Олександр ЗАЄЦЬ. Хто є хто в релігійному співтоваристві – 2 PDF Друк E-mail
23.06.2009 12:22
Олександр ЗАЄЦЬ – Голова Правління громадської організації «Інститут релігійної свободи», м.Київ

Опубліковано 23 червня 2009 року, УНІАН-Релігії

Релігійне середовище України характеризується наявністю різних міжконфесійних організацій. Однією з небагатьох публікацій на цю тему була стаття «Хто є хто в релігійному співтоваристві», розміщена на сайті РІСУ в квітні 2005 року. Отже, з того часу минуло чотири роки, і є потреба оновити інформацію про міжконфесійні утворення в Україні.
Детальніше...
 
Традиційні Церкви України в системі міжнародного міжрелігійного діалогу PDF Друк E-mail
16.04.2009 10:03

Людмила ФИЛИПОВИЧ – д-р філос.н., проф., зав. відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАН України, Виконавчий директор Центру релігійної інформації та свободи Української асоціації релігієзнавців

Міжнародний міжрелігійний діалог є одним з напрямків сучасної зовнішньої політики будь-якої церкви. Ще донедавна остання визначалася вузькими церковними інтересами. Завдяки змінам, які відбуваються в релігійній сфері, зокрема її глобалізація, що сама постає відгуком на виклики сьогодення, розширюється поле зовнішніх зацікавлень церкви. В переліку завдань, які визначаються як елементи міжнародної діяльності церкви, зазначені не тільки духовна опіка і захист своїх вірян за кордоном, місіонерство серед невіруючих та інославних, пастирські візити до діаспорчан, але й дружнє спілкування із братніми церквами, контакти з інославними, діалог з духовними лідерами інших релігій, консультації з відомими державними і громадськими діячами, науковцями, політиками, представництво в міжнародних міжрелігійних асоціаціях тощо.
Детальніше...
 
Які надії українці покладають на візит Вселенського та Московського патріархів до Києва PDF Друк E-mail
24.07.2008 22:26

Олександр Заєць Голова Правління Інституту релігійної свободи

23 липня 2008 року з урочистої зустрічі Президента України В.Ющенка з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій в Україні розпочалося святкування 1020-ліття хрещення Київської Русі на загальнодержавному рівні. В програмі святкувань передбачена участь Вселенського Патріарха Варфоломія I, Московського Патріарха Олексія II, інших ієрархів та представників православних церков світу. Основні заходи мають відбутися в Києві. Відповідно до Програми загальнодержавних заходів фіналом святкування має стати урочиста літургія біля пам'ятника Св. Володимиру, яку здійснюватимуть Вселенський Патріарх Варфоломій I та ієрархи православних церков.

Детальніше...
 
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та її позиція відносно законодавчих ініціатив у релігійній сфері PDF Друк E-mail
19.05.2008 23:24

Олександр ЗАЄЦЬ – Голова Правління Інституту релігійної свободи, м.Київ

Питання законодавчого забезпечення свободи совісті та діяльності релігійних організацій в Україні постійно перебувають у фокусі уваги представників різних конфесій. Інтерес до даної тематики з боку українських конфесій особливо актуалізувалася з другої половини 1990-х років, з моменту, коли на пострадянському просторі розпочався процес, який має своє продовження і в даний час, – обмеження релігійних прав і свобод. Перед тим, як говорити про ставлення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (скорочено – ВРЦ) до питань законодавства, дозвольте сказати кілька слів про цю міжконфесійну інституцію.
Детальніше...
 
Максим ВАСІН. Перспективи та соціальні наслідки надання релігійними організаціям права засновувати світські навчальні заклади PDF Друк E-mail
26.06.2007 00:49
Максим ВАСІН – експерт з правових питань Інституту релігійної свободи, магістр права

Протягом останніх кількох років широко обговорюється питання щодо надання релігійним організаціям права на створення навчальних закладів різних форм і рівнів акредитації. Це обумовлено необхідністю забезпечити право віруючих батьків надавати своїм дітям виховання відповідно до їх віросповідання поряд із базовою світською освітою. Таке право закріплено у міжнародних документах, зокрема, у частині четвертій ст. 18 Міжнародного Пакту про громадянські і політичні права, до якого приєдналась Україна. Також відповідні положення було імплементовано у статті третій Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де зазначено, що «Батьки або особи, які їх замінюють, за взаємною згодою мають право виховувати своїх дітей відповідно до своїх власних переконань та ставлення до релігії».
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 5

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС