ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Консультації
Роз'яснення Міністерства юстиції України "Шлюб – першооснова сім'ї" PDF Друк E-mail
27.12.2011 16:27
Релігійний обряд шлюбу, як і раніше, не створює прав та обов'язків подружжя, залишаючись особистою справою жінки та чоловіка. Особи, які після вінчання спільно проживають без реєстрації шлюбу, мають статус сім'ї, але не мають правового статусу подружжя.
Детальніше...
 
Господарські суди не повинні розглядати позови про примусове припинення релігійних організацій (роз’яснення) PDF Друк E-mail
28.11.2011 14:51
КИЇВ – Питання про передачу державного чи комунального майна у власність або користування релігійних організацій, а також про їх припинення у судовому порядку, не відносяться до відання господарських судів України.
Детальніше...
 
Роз'яснення щодо передачі в оренду земельних ділянок для будівництва культових будівель без проведення аукціонів PDF Друк E-mail
01.02.2011 13:37

Роз'яснення підготував Державний комітет України із земельних ресурсів (9 січня 2009 р.)

На численні звернення від громадян та юридичних осіб, Державний комітет України із земельних ресурсів надає роз’яснення стосовно передачі в оренду земельних ділянок державної та комунальної власності для будівництва культових будівель без проведення аукціонів.
Детальніше...
 
Податковий кодекс України: на що очікувати віруючим і релігійним організаціям? (оновлено) PDF Друк E-mail
05.12.2010 13:38
КИЇВ – 3 грудня 2010 року Президент України В.Янукович підписав Податковий кодекс України, який днем раніше Верховна Рада України ухвалила з урахуванням пропозицій Глави держави. Даний закон, який набирає чинності з 1 січня 2011 року, безпосередньо стосується інтересів віруючих громадян і релігійних організацій. Враховуючи, що остаточна редакція Податкового кодексу зазнала певних змін до моменту підписання Президентом, Вашій увазі представляємо юридичний огляд цього документу.
Детальніше...
 
Позиція ДПА щодо внесення до паспортів віруючих відміток про можливість здійснення платежів без ідентифікаційного номера PDF Друк E-mail
07.06.2010 12:52
Державна податкова адміністрація України інформує у відповідь на лист Української Православної Церкви від 18.03.10 №335 щодо врахування волевиявлення віруючого народу у проекті Податкового кодексу України, внесеного на розгляд Верховної Ради України, та внесення до паспортів громадян відміток про можливість здійснення будь-яких платежів без ідентифікаційного номера.
Детальніше...
 
Юридична консультація ІРС щодо порядку організації та проведення віруючими громадянами та релігійними організаціями мирних заходів PDF Друк E-mail
26.06.2009 10:39
Розроблено Громадською організацією «Інститут релігійної свободи» м. Київ
 
Ця консультація не тільки допоможе віруючим позбутися багатьох складнощів в умовах неоднозначного застосування чинних норм щодо проведення мирних заходів, але й засвідчить необхідність уніфікації на законодавчому рівні порядку організації та проведення мирних заходів, в тому числі і для релігійних організацій (публічні релігійні обряди, ходи чи церемонії, зібрання духовно-просвітницького чи євангелізаційного характеру тощо).
Детальніше...
 
Юридична консультація ІРС щодо порядку набуття релігійними організаціями земельних ділянок у постійне користування PDF Друк E-mail
08.04.2009 08:13
Розроблено Громадською організацією «Інститут релігійної свободи» м. Київ
Останнє оновлення – 09 травня 2009 року.
 
Юридична консультація має на меті допомогти Церквам і релігійним організаціям правильно скористатися змінами законодавства України, що дозволяють їм набувати земельні ділянки у постійне користування. Ключовою темою консультації є шляхи переоформлення релігійними організаціями права оренди земельної ділянки на право постійного користування. Також наводиться перелік документів, необхідних для первинного надання земельної ділянки у постійне користування, та запропоновані бланки відповідних заяв до уповноважених органів.
Детальніше...
 
Порядок здійснення підприємницької діяльності за межами України громадянами, що відмовились від ідентифікаційного коду PDF Друк E-mail
25.03.2009 19:12

Підготовлено Громадською організацією «Інститут релігійної свободи» м. Київ 

З метою зменшення впливу наслідків світової фінансово-економічної кризи на рівень життя та соціального захисту громадян України – підприємців Уряд надав роз’яснення щодо застосування законодавства фізичними особами, які провадять підприємницьку діяльність за межами України. Окрім іншого, в документі наводяться особливості щодо підприємницької діяльності фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання офіційно відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера.

Детальніше...
 
Пам'ятка щодо порядку в'їзду, тимчасового перебування, працевлаштування та проживання іноземних священнослужителів на території України PDF Друк E-mail
11.03.2009 14:26
Підготовлено Державним комітетом України у справах національностей та релігій
 
Керівникам та адміністративному персоналові релігійних громад, що запрошують іноземних священнослужителів; Іноземним громадянам, які прибувають в Україну за релігійною візою; Працівникам органів державної влади, які займаються питаннями в'їзду/виїзду іноземних священнослужителів, їх реєстрації та працевлаштування.
Детальніше...
 
Особливості оподаткування земельних ділянок, наданих у постійне користування релігійним громадам PDF Друк E-mail
13.04.2007 09:25

Підготовлена Департаментом податку на прибуток та інших податків i зборів (обов’язкових платежів)
Державної податкової адміністрації України

Громадяни та юридичні особи не можуть втрачати раніше наданого їм права користування земельною ділянкою. Раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними i підлягають заміні в разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.
Детальніше...
 
Консультація щодо порядку продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики, надання обрядових послуг та оподаткування доходів із передачі майна релігійних організацій в оренду PDF Друк E-mail
21.03.2007 10:16

Підготовлено Державною податковою адміністрацією України (станом на 2007 рік)

Чи мають застосовуватися реєстратори розрахункових операцій при продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними організаціями?

Як регулюється питання оподаткування доходів релігійних організацій, зокрема від отримання внаслідок операції з передачі в оренду об'єктів, які перебувають в їх власності?
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 2

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС